GorilyPísek
5:4 po prodl.(1:1,3:2,0:1)
so 13. 4. 2024 20:30 @ SH města Plzně Krašovská, Divize, 3. kolo

Gorily snižují stav na 1:2! V prodloužení rozhodl Matěj Surák

Skvělý výkon předvedli doma Gorily a tentokrát to na Písek stačilo, i když jsme si museli počkat až na prodloužení zápasu. To rozhodl muž se #17 na zádech!

Domácí čtyřikrát ve vedení

Gorily začaly třetí barážový zápas dobře, svoji aktivitou neustále zaměstnávaly písecké hráče a těm nezbývalo moc času na útok. Právě Gorily byly v prvních šancích, gól se nakonec podařilo vstřelit až Ondrovi Sihelskému, který dostal dobrou nabídku na střelu. Míček poslal přesně pod víko. Dvořák nemohl reagovat. Po půlminutě ovšem bylo veselo i na lavičce FBC Písek. Skóroval Měřička.

Druhá část byla asi nejlepší pasáží utkání, Gorily měly opět aktivní hru a díky ní vybojoval míček Tomáš Pour a Ondra Budek mohl sám zakončovat. 2:1! Ale opět Písek dobře ustál situaci a po chvilce byl Jan Králík volný, dostal přihrávku a překonal Vojtu Šimůnka. Gorily neustále jely v tempu a po dobré rozehrávce standardní situace vyšvihl skvělou ránu Tomáš Pour! Potřetí byly ve vedení. V deváté minutě druhé části ovšem znovu připravený Jan Králík proměnil svoji šanci na zakončení a skóre bylo opět srovnané na 3:3. Další dobrou pasáž Goril vylepšil skvělou přihrávkou Matěj Surák a volný Petr Torma si na brankovišti poradil a poslal míček za záda Dvořáka už počtvrté.

Vedení do poslední třetiny přišlo Gorilám vhod, protože po osmi minutách přišlo jejich už třetí vyloučení v zápase a Písek přesilovky umí sehrát. Gorily se dobře bránily, ale to horší ještě mělo přijít. Přesilovka 5na3 v 51. minutě zápasu a vykázaný trenér Kryštof Lehečka na tribunu. Písek byl na koni, Gorily hrály už na hranici sebeobětování. Po přestálé dvouminutové obraně ve třech přišel další dvouminutový trest. A to už se podařilo kapitánu hostů srovnat skóre. Jakub Mikeš napřáhl a míček skončil za zády Vojty Šimůnka. To nebylo zdaleka všechno. Následoval ještě jeden trest pro Gorily a Písek mohl tak jít poprvé v zápase do vedení. Gorily tlak ustály a hnány fantastickým publikem udržely naději na dobrý výsledek až do konce zápasu.

Gól v prodloužení rozjásal tribuny

Po základní hrací době svítil na tabuli vyrovnaný stav 4:4 a šlo se do prodloužení zápasu. Nejprve se do velké šance dostal Tomáš Pour, ale neporadil si na brankovišti s Dvořákem a jeho hbitým pohybem. Pak se do podobné situace dostal Matěj Surák a rozjásal celou halu, kromě píseckého kotle. Po necelých třech minutách bylo jasno! Hrát se bude i za týden v Plzni čtvrtý zápas série.