GorilyKadaň
11:7(4:4,4:1,3:2)
st 8. 3. 2023 20:00 @ Area D, Divize, 5. kolo

Gorily postupují do 2. kola play-up

Pátý zápas je náš! O vítězství jsme rozhodli dobrým výkonem ve druhé třetině, kdy jsme získali nad Katy Kadaň rozhodující náskok. Konečný stav série je 3:2 pro Gorily.

Rozhodující zápas série

Za stavu 2:2 na zápasy stál před oběma týmy těžký úkol, páté zápasy sérií v play-off nemají favorita. O dobrém vstupu do zápasu mohli na chvilku hovořit hráči Kadaně, dostali se snadno do vedení 0:1 po chybě Goril. V sedmé minutě vyrovnal šikula Daniel Cabejšek, ale nevydrželi jsme remízový stav ani 20 vteřin. To se opět trefili Kati. Naštěstí máme šikulů v sestavě víc a prakticky pár vteřin po rozehrání jsme vyrovnali. Za záda gólmana Jiráčka se trefil Bořek Ozom. Ve 12. minutě vyprodaná hala bouřila, protože se prosadil Dan Cabejšek. Ale ani tohle vedení nevydrželo příliš dlouho, Katům pomohla ke srovnání střela Koppa. Gorily dál působily velmi aktivně a v přesilovce kombinaci dokončil Ondra Budek - 4:3! Z nevinné akce se Kati ovšem dokázali ještě jednou prosadit a do kabin šli hráči za stavu 4:4.

Skvěle se povedl Gorilám vstup do druhé části. Každý útok byl nebezpečný a Katům se vůbec nedařilo bránit naše kombinace. Pátý gól přinesla akce Kryštofa Lehečky, pak se krásně trefil Ondra Budek a sedmý gól po chybě Katů dával Matěj Surák. Tohle s Katy na chvíli otřáslo. Když se zdálo, že Gorilám pomůže další přesilovka, stal se pravý opak. Po jejím skončení jsme inkasovali z hole Kulíka. Ve třetině jsme měli poslední slovo my, na 8:5 zvýšil opět Matěj Surák.

Netrvalo to příliš dlouho a i v poslední části zaúřadovala gorilí dvojice Matěj a Ondra. Hráč s #11 na dresu dával už devátý gól a hala byla na nohou! Katům nezbývalo než otevřít hru, napadat a také zkusit hru bez gólmana. Přesná střela Mikuláše Kulíka byla mimo dosah Vojty Šimůnka a Kati znovu vykřesali naději na zvrat. Tu pomohl utnout v přesilovce Matěj Surák. Pak se ještě jednou dalekonosnou střelou trefili Kati, Lukáš Pardubský trefil dobře. Ovšem do odkryté branky pak doskákal míček, který měl na svědomí Dan Cabejšek. Čtyřgólový rozdíl byl už nad síly Katů a série byla rozhodnuta vítězstvím 11:7.

Jak utkání hodnotili trenéři?

Trenér domácích Jakub Vandák byl po utkání plný emocí: "Je to tam!!! Máme neskutečnou radost. Chci tady poděkovat klukům za skvělý obětavý výkon, fanouškům za výbornou atmosféru a taky všem lidem, co nám drželi palce na dálku. Nicméně ještě není hotovo a prosím všechny, aby nás přišli opět podpořit v sobotu do nedobytné Area D na první zápas 2.kola. Děkuji soupeři za atraktivní sérii a přeji jim hodně štěstí v příští sezoně. Naštěstí pro nás platilo pravidlo: můj dům - můj hrad. Kati byli těžkým soupeřem a postupu si vážíme. V sobotu pokračujeme! Je-de-me!"

Sérii hodnotil i trenér Katů Kadaň Lukáš Milička: "No co k tomu dodat, soupeř prostě na svém hřišti hraje výborně. Nám to dnes odskakovalo, a to byl kámen úrazu, jinak sme neodehráli špatné utkání, děkuji našim hračům a fanouškům. Věřme, že příští sezona bude už ta zlomová. Soupeři přeju, ať jim to šlape a užijou si postup do další fáze play-up. Ještě jednou díky všem Kaťackým příznivcům a nevěšme hlavy, je to sport."

Soupeř do druhého kola

Série play-up o Národní ligu bude pokračovat už v sobotu a v neděli dalšími dvěma zápasy. Doma přivítáme přemožitele pražské Slávie, kterým není nikdo jiný než náš soupeř z divize B FbC Písek. Píseckým se v Praze v rozhodujícím utkání povedl husarský kousek, ze stavu 4:0 otočili na 4:6 a rozhodli sérii také až v pátém zápase.