Související zápas

Gorily Plzeň
GorilyPísek
6:4(3:2,2:2,1:0)
ne 12. 3. 2023 19:00 @ Area D, Divize, 2. kolo
19_20231110_093954.png
268_20230313_084447.jpg

Gorily poráží Písek doma i podruhé!

Dramatický zápas přineslo druhé utkání 2. kola play-up o Národní ligu. Napjatí diváci ale pomohli povzbuzováním Gorilám a ty mají náskok 2:0 nad Pískem. Příští zápas v Písku už může rozhodnout o postupujícím.

Vyrovnaný druhý zápas rozhodlo úspěšné oslabení

Pointa zápasu je jasná z nadpisu článku, ale jak k tomu všemu došlo? Když se ve druhé minutě trefil za záda Dvořáka Honza Šobotník, vypadalo to, že se bude opakovat včerejší scénář. To ovšem změnil Michal Cigánek, který se před brankovištěm dobře trefil do balonku a vymetl pavučinku v šibenici branky Vojty Šimůnka. Znovu zahřmělo publikum po pár minutách. Tomáš Pour využil standardku! Písečtí kontrovali stejně povedenou věcí na druhé straně, když proměnil Michael Kolínský. Gorily jásaly na konci první části ještě jednou, když u branky číhal Ondra Hlinovský a úspěšně poslal míček za záda Dvořáka.

Ve druhé části aktivní hra obou mužstev pokračovala a Gorily poslal do dvoubrankového vedení Jonáš Janata. Stačila k tomu dobře rozehraná standardní situace, jak je to jednoduché! Písek přepnul okamžitě na play-off mód a výsledkem bylo nejprve snížení, když se trefil poprvé Vojtěch Šanda. Ten byl na konci vyrovnávací akce, když se trefil z výběhu. Písek byl na koni a ještě měl přesilovku k dobru! To však přišla chvíle Ondry Budka, který úspěšně vybojoval míček a pak ho neomylně poslal za záda Vlastimila Dvořáka - 5:4!

Třetí část slibovala pořádné drama. Písek bušil na obranu Goril, ty však aktivně rozehrávaly a přenášely hru na útočnou polovinu. Písečtí se tak příliš do šanci nedostávali. Naopak přišla pojistka z hole Kryštofa Lehečky, který se trefil nad rameno gólmana. Písku už příliš času na zvrat nezbývalo a i když hrál bez brankáře, už si žádnou větší šanci nedokázal vytvořit.

Druhý zápas zvovu hodnotili trenéři

K utkání se vyjádřil domácí Jakub Vandák: "Velmi důležité a vybojované vítězství. Soupeř dnes přidal na pohybu a na důrazu v soubojích. Utkání bylo vyrovnané, šance na obou stranách. Zahodili jsme celkem hodně loženek, na druhé straně nás několikrát skvěle podržel Šimi. Pochvala týmu za makačku až do konce. Chtěl bych zde pochválit i písecké fanoušky, kteří i za nepříznivého stavu podporovali slušně a hlasitě. Co se týká gorilích fans - jste neskuteční a moc vám za podporu děkujeme. Nic není hotovo. Teď zregenerujeme a za týden uděláme 1000% pro to, abychom to dotáhli do konce. Děkuji soupeři za zápas."

Trenér hostů Michal Hanzlík viděl utkání jasně: "Dnes o 100% zlepšený výkon oproti včerejšímu výkonu. Celé utkání jsme odmakali a troufám si říct, že vyhrál pouze šťastnější tým. Rozhodli maličkosti. Dostali jsme dva góly ze standartek, které nebyli ani moc nebezpečné a jeden gól při vlastní přesilovceza stavu 4:4. To se nesmí v těchto utkáních stávat. Nicméně hráče musím pochválit. Dnes jsme odehráli kvalitní utkání a myslím si, že diváci se museli florbalem maximálně bavit. Série rozhodně nekončí. V Písku zažijí Gorily jaké máme fanoušky. Uděláme všechno proto, abychom vrátili sérii do Plzně! Díky za férové utkání."

Související články

Gorily Plzeň
266_20230313_082624.jpg

V prvním zápase s Pískem vítězí Gorily

Druhé kolo play-up je tu. Gorily narazily na soupeře ze svojí divize, v cestě za postupem stojí FbC Písek. V prvním zápase měli vše pod kontrolou a zvítězily 9:3.