Gorily na Superfinále 2023

Český florbal přichystal další velkolepé už 11. superfinále extraligy žen a superligy mužů. Předprogram tvořilo finále obou kategorií Subterra cupu pro střední školy.

Ani na Superfinále 2023 Gorily nechyběly

Mezi ženami se o titul utkaly hráčky Vítkovic s obhájcem zlata FBC Ostrava, mezi muži proti sobě nastoupily týmy Tatranu Střešovice a Vítkovic. Na utkáních ovšem nechyběly ani Gorily, které se v pražské O2 areně také neztratily.

Po obou finálových utkáních Subterra Cupu pro střední školy a gymnázia jsme viděli nejprve ženské finále. To nabídlo skvělou podívanou podpořenou výbornými ostravskými diváky. FBC Ostrava předvedlo vynikající výkon, ale nestačilo to na Vítkovice, které si udělaly v první polovině zápasu náskok. Utkání skončilo 6:4 pro hráčky Vítkovic, které už slavily posedmé.

Mužské superfinále ukázalo velmi kvalitní florbal, nejprve první část ovládl Tatran a dostal se do dvougólového vedení, ve střední části hrály prim Vítkovice a zaslouženě vyrovnaly. Měli i lepší vstup do třetí části, ale po 60 minutách bylo skóre vyrovnané 3:3. Stejně jako v loňském roce i letos bylo k vidění rychlé prodloužení, kdy rozhodl o 17. titulu pro Tatran Matěj Havlas, který překonal gólmana Vítkovic Lukáše Součka.