3:4(0:2,2:2,1:0)
ne 12. 2. 2023 16:00 @ SH Jindřichův Hradec, Divize, 21. kolo

Gorilí Áčko si poradilo s posledním venkovním zápasem základní části

Důležitá výhra v Jindřichově Hradci znamená postup do play-up!

Muži vyjeli do Jindřichova Hradce s jasným úkolem: vyhrát a zajistit si postup do boje o Národní ligu. A to se povedlo!

Písek nám pomohl k možnému druhému místu

Do karet navíc Gorilám hraje i vítězství Písku nad Wizards Praha, díky kterému se Gorilí Áčko dostalo na druhé místo tabulky Divize B. Poslední kolo ještě může postupové karty zamíchat, ale v případě vítězství, postoupí Gorily do play-up z druhého místa.

Jak se rodila výhra na jihu Čech?

Vůbec ne snadno. Gorily šly do vedení trefou Ondry Budka. Na 2:0 ještě v první třetině navyšoval Kryštof Lehečka.

Ve druhé třetině nejdříve korigovali domácí, poté ale Gorily odskočily na rozdíl tří branek trefami Matěje Suráka a Ondry Hlinovského. V závěrečné třetině se již nikdo z týmu hostí neprosadil, naopak domácí se dotáhli na rozdíl jediné branky.

Gorily si ale vítězství pohlídaly a mohou se těšit na boje o Národní ligu. Poslední zápas základní části muže čeká v sobotu 18. 2. od 20:00 v domácí Area D. Přijďte muže podpořit!

Jak to viděl trenér?

Zápas hodnotil Jakub Vandák: "Velmi náročné utkání s houževnatým soupeřem. Není náhoda, že domácí na zdejší hale potrápili již nejeden favorizovaný tým. Chci pochválit tým za to, jak utkání zvládl nejen fyzicky ale i psychicky. Základní cíl je splněn a další je před námi. Děkuji soupeři za velmi kvalitní prověrku a divákům v hale za fajn atmosféru."