Související zápas

Gorily Plzeň
GorilySoběslav
23:2(8:0,6:2,9:0)
so 21. 1. 2023 19:30 @ Area D, Divize, 18. kolo
17_20230106_123118.png
212_20230122_134844.jpg

Dvacet tři gólů v Soběslavské brance

Demolicí soupeře skončilo další kolo divize. Do Area D přijela Soběslav a brankostroj domácích byl hodně rozjetý a nešel zastavit.

Gólový nášup pro Soběslav

Utkání začalo svižně a bylo hned vidět, jak moc touží Gorily po vítězství. Z první vážnější akce se prosadil kapitán Marek Osvald. Protože vzápětí to byl znovu on, kdo rozvlnil síť za Nejedlým, bylo rychle 2:0 na ukazateli a Gorily se vezly na velké vlně. Do konce třetiny jsme viděli dalších 6 povedených gólových akcí a bylo jasné, že Soběslav nemá zrovna to správné rozpoložení, ani recept, jak Gorily zabrzdit.

Nicméně ve druhé třetině, když domácí lodivodi proházeli rozestavení hráčů, se i Soběslav trochu víc osmělila a několikrát ohrozila Martina Lenárta. Ten se zaskočit nenechal. V polovině zápasu to bylo 14:0! Gorily se trefovaly do branky ze všech pozic. Diváky roztleskal první gól Michala Rukavičky a také jeho povedený nájezd. Debut a hned dvě branky! Soběslav, když tempo polevilo, 2x překonala Martina Lenárta a Gorily musely ještě jednou zapnout.

Třetí část měli domácí znovu ve své režii a v naprostém klidu dokázali posunout skóre zápasu na 23:2. Necelou stovku diváků potěšili hlavně střelci, Daniel Cabejšek si zapsal nevšední počin 7+2.

Komentář trenéra

Svůj pohled na utkání doplnil po zápase trenér domácích Jakub Vandák: "Dnes nám vyšlo prakticky vše, na co jsme sáhli. Úvodní branky přišly včas, zapojili jsme všechny hráče a udrželi tempo až do konce zápasu. Výsledek je pro soupeře krutý ale reálně odráží dění na hřišti. Mám radost z jednotlivých individuálních výkonů a také z toho, že jsme potěšili diváky v hale. Klíčové zápasy a okamžiky nás ale teprve čekají. Děkujeme soupeři za zápas a divákům za podporu."

Příští zápas odehrají Gorily v Českých Budějovicích. Zbývají 4 kola do konce základní části a zajíždíme ke Štírům.

Související články

Gorily Plzeň
210_20230119_092809.jpg

Muži Goril hostí Banes Soběslav

Tým ze Soběslavi přijede hrát na Déčko. Další kolo divizní soutěže se chystá v sobotu večer od 19:30. Přijďte fandit!