Související zápasy

Drama dorostenců do posledních vteřin přineslo postup

Skvělý zápas přineslo domácí utkání play-off 1. ligy dorostenců s Panthers Praha. Vyrovnaný souboj rozhodly Gorily ve svůj prospěch a mohou se těšit v osmifinále na Florbal Chodov.

Gorily byly nakonec o gól lepší

Stejně jako včera se předpoklad o vyrovnaném utkání opět potvrdil. Stovka nadšených fanoušků viděla výborný výkon obou týmů. Panthers přijeli do Area D hrát aktivně, ale Gorily měli od počátku více míček na holi a hráli brzy i přesilovku. První se z gólu radovali Panteři, ale zakončení z brejku bylo vysokou holí a rozhodčí branku neuznali. Další přesilovka v podání domácích už přinesla změnu skóre, prosadil se Karel Altman. Panthers dál trpělivě zkoušeli přelstít obranu Goril a povedlo se to Hronovi, který našel krosem Motla a ten už bez potíží vyrovnal.

Druhá část pokračovala stejně jako první, aktivní florbal z obou stran přerušil až nedovolený zákrok a další přesilovka domácích. Po dvaceti vteřinách ve zmatku na brankovišti padl vlastní gól a Gorily znovu vedly. Pak se skvěle vymanil z tlaku Niky Bolan a střelou z dálky překonal Štoska.

Ve třetí třetině se nepovedl vstup Gorilám, přišel faul a zasloužený trest potrestali hosté brankou z hole Davida Beneše. Několikrát potom měly Gorily štěstí a mohli děkovat i Filipovi Černému v brance. V atraktivním závěru výborně zakončil Tadeáš Tobiáš. Pak se Gorily utrhly až na náskok tří branek, když využil kros Josef Sekyra. Panterům zbývalo na zvrat ještě dost času a trpělivě hledali cestu k brance, pomohli si i hrou v šesti a slavili úspěch. Tři minuty před koncem snižoval Matěj Motl. A za dvacet vteřin po něm i Matyáš Uher. Rozdíl jedné branky a necelé dvě minuty do konce! Gorily ale tlak ustály mnoha bloky a několika skvělými zákroky Filipa Černého. V závěru vypukla naše radost naplno a hráči s fanoušky oslavili vítězství 5:4 a postup do osmifinále.

Další utkání se hraje v sobotu v Area D, soupeřem bude Florbal Chodov. Přijďte se podívat na osmifinálový zápas play-off 1. ligy dorostenců! Pokračuje se v neděli odvetou v Praze.

Postup do osmifinále z pohledu trenéra

Komentář trenéra Matěje Suráka: "Viděli jsme dramatické play-off zápasy, jak včera, tak dnes to bylo vyrovnané. Rozhodovaly maličkosti a my byli ve výsledku ti šťastnější. Jsem rád, že hráči plnili na hřišti co měli za úkol, protože to nakonec mělo úspěch. Panthers byli výborný soupeř, děkujeme za fér zápasy ve skvělé divácké kulise. My se teď chceme dobře připravit na víkendové zápasy s Chodovem."