Související zápasy

Gorily Plzeň
19_20230202_121319.png
206_20230116_103435.jpg

Dorost v Praze napůl úspěšný

Dorostenci vyjeli do Prahy k zápasům s Lovosicemi a Bohemians. V hale Campanus byly odehrány zápasy nejvyšší soutěže dorostu.

S Lovosicemi a Bohemkou

Lovosice si proti Gorilám neškrtly, vítězství 6:0 bylo podtrženo jasnou dominancí Goril po celý zápas. Ve druhém utkání dne se silným soupeřem z Prahy jsme bohužel byli o kousek slabší, ačkoli jsme zelenobílé přestříleli. Bohemka zápas vyhrála 3:2 a Gorily si tak z metropole odváží 3 body.

Trenéři chválí zlepšení

Trenérům se ale líbí posun, který kluci od začátku sezóny udělali:

„K prvnímu zápasu jsme přistoupili o něco koncentrovaněji, než obvykle. Ze začátku zbytečné ztráty na středu hřiště, pak už dominance ve hře, dobře jsme hráli na míčku a vytvářeli jsme si šance. Škoda, že jsme nedali víc branek. Radost mi udělalo, že jsme si konečně dokázali vytvořit gólové příležitosti z akcí, kterými se chceme prezentovat. Musím pochválit našeho gólmana Fílu Černého, který se od začátku sezóny každým turnajem zvedá a opravdu drží náš tým. Hrát s nulou v dorostenecké nejvyšší soutěži a v prvním koši, je prostě super povzbuzení pro tým.

Na zápas s Bohemkou jsme se těšili, připravovali jsme se 14 dní na to, abychom v něm byli konkurenceschopní. Myslím si, že se nám to podařilio a že i divákům v hale se florbal líbil. Hráli jsme hodně ostře, což soupeři nevyhovovalo, ale i tak nás svou kvalitou dokázal několikrát pohledně přehrát. Ovšem tři obdržené góly za zápas je prostě v dorosteneckém florbale v pořádku. Náš problém byl v proměňování šancí, měli jsme jich více než soupeř, kterého jsme přestříleli. Jen se trefit.

Od začátku sezóny děláme pokroky, plníme cíle, které jsme si nastavili, makáme každý týden, a je vidět, že i výsledkově se zvedáme. Včera už jsme předvedli opravdu kvalitu do útočné fáze, hrajeme otevřené zápasy o všechno se všemi top kluby v naší lize, a to mi dělá radost. Je to pro nás motivace na sobě dále pracovat. Chceme tyto těžké zápasy vyhrávat a máme na to.“

Takto zápasy hodnotil trenér Matěj Surák.

Za dva týdny dorost vyrazí opět do Prahy, kde se utká s Panthers Praha a Florbalem Chodov.