Související zápasy

Dorost na 50 %, muži na 100

Sobota 19. 11. 2022 přinesla 3 zápasy elitních gorilích kategorií. Dva z nich dovedly Gorily do vítězného konce.

Dorost nestačil na Chodov, ale Pantery přetlačil

Dorost vyjel po týdnu opět do Prahy, konkrétně na bohemáckou Bublina arénu. V prvním zápase proti Chodovu hrály Gorily s Pražany vyrovnaně, ale vlastní ztráty míčku ve středním pásmu se staly osudnými. Chodov vstřelil 7 z 8 gólů, které Gorilám dal, z protiútoku. Naopak Gorily se na každý gól nesmírně nadřely a cíl zasáhly jen 4 x. Z vítězství se radoval Chodov.

Ve druhém zápase na dorost čekali pražští Panteři. Hned v první třetině se Gorily dostaly do vedení 4:0. Zbylé dvě herní části kontrolovaly tempo hry a dovedly zápas k vítězství 6:2.

K zápasům dorostenců se vyjádřil Matěj Surák: „Dneska do útoku o kus lepší než minulý týden. Proti Chodovu ale až moc zbytečných ztrát, které nás stály zápas. Druhý zápas zasloužené vítězství, tam už jsme si pro to šli jasně. Musím kluky pochválit, zlepšujeme se.

Muži doma bez zaváhání

Muži se v domácím zápase střetli s posledním soupeřem, kterého letos nepotkali. První půlka základní části Divize B je tedy po dnešním zápase za nimi.

Proti Jindřichově Hradci Gorily určovaly průběh zápasu hned od začátku. Skóre otevřel Filip Tábořík, další góly v první třetině přidali Matěj Surák, Ondra Hlinovský a Ondra Budek. Ve druhé části Gorily svůj střelecký účet rozšířily o další tři branky. Hosté ale byli stále na dosah tří branek. Třetí třetina tedy začala za stavu 7:4. V jejím průběhu trefilo jindřichohradeckou branku hned 5 gorilích pokusů a domácí Gorily si tak odnesly výhru 12:5.

Přibyly další tři body do tabulky. V té se nachází Gorily na druhém místě, se ztrátou 5 bodů za Milevskem. Druhá polovina základní části přinese řadu zajímavých bitev o čelo tabulky. První z nich je na programu už příští neděli od 18:00 v Písku, kde Gorily vyzvou domácí tým.

Jak viděl zápas s Jindřichovým Hradcem Jakub Vandák"Utkání se kvůli konečnému výsledku zdá jednoznačné, nicméně Jindřichův Hradec je skutečně nepříjemný soupeř, proti kterému je nutno odehrát celý zápas bez výpadku koncentrace. To se nám dnes podařilo a proto slavíme další domácí výhru. Díky soupeři za zápas a fanouškům za podporu!"