GorilyKrálův Dvůr
4:5 po prodl.(2:0,1:1,1:3)
so 8. 4. 2023 20:00 @ Area D, Divize, 4. kolo

Baráž rozhodl Králův Dvůr v prodloužení 4. zápasu

Mužský tým Goril se loučí se sezónou. Čtvrtý zápas baráže rozhodl pro sebe T.B.C. Králův Dvůr v prodloužení a Gorily tak postup nevybojovaly. Děkujeme za neskutečnou podporu všem fanouškům!

Baráž úspěšně zvládl Králův Dvůr, Gorily dál hrají divizi

Opět jsme na začátku zápasu viděli, jak dobře Gorily umí florbal a výborně na soupeře vlétly! Během chvilky tu bylo vedení 2:0, první gól měl na svědomí Vojta Hejduk a o několik vteřin později rozvlnil síť i tribuny fanoušků Vojta Beneš. Gorilám šla tentokrát i defenzivní činnost a hodně nadějných akcí hostů končilo na obráncích i na Vojtovi Šimůnkovi.

Dobře pokračovaly Gorily i ve druhé části, opět dobře bránily a ještě přidali i třetí branku do sítě Králováku. Opět to byl Vojta Beneš, kdo propálil gólmana - 3:0. Až po polovině zápasu se poprvé trefili hosté, kouzlo Vojtovi Šimůnkovi vzal Vlček. I tak si domácí hřáli svůj dvou brankový náskok i před druhou pauzou, pomohla jim dobrá obranná fáze.

Třetí třetina zápasu přinesla další útočnou akci domácích, která skončila zakončením Vojty Beneše téměř do prázdné brány za přesouvajícího se gólmana. Gorily měly zpět tříbrankové vedení. Vzápětí se bránily v oslabení a úspěšně. Královák udeřil necelých 10 minut před koncem, Horák se prosadil na brankovišti. Další přesilovka už byla pro Králův Dvůr úspěšná, dvoubrankový náskok se ztenčil kvůli trefě Tobiáše Uhříka. Náskok vymazal Daniel Riley, nejlepší hráč série na straně Králováku. T.B.C. si před koncem prožili ještě horkou chvilku ve čtyřech, ale Gorily přesilovku nevyužily.

Prodloužení přineslo jen krátkou přesilovku a pak se povedl Králováku rozhodující úder. Rileyho nahrávku proměnil Švejda a ukončil vyrovnanou sérii. Vítězství si připisuje Králův Dvůr, vyhrál 3:1 na zápasy a zůstává v Národní lize. Gorily budou nadále hrát v divizi.

Jak viděli 4. zápas baráže trenéři?

Komentář trenéra hostů Michala Kuberta: "Další infarkt. Nepřestali jsme věřit i po špatném vstupu do utkání. Postupně jsme začali navyšovat tempo a došli si do prodloužení. I když oslabení v závěru hrací doby bylo hodně těžké, ale kluci neskutečně bránili. V prodloužení mohl vyhrát kdokoliv, ale jasnou šanci domácích lapil opět neskutečný Buchtič. Dneska se ukázalo srdíčko. Domácí byli první půlku utkání lepším týmem a dneska si i možná zasloužili vyhrát. Za svůj výkon se domácí nemusí stydět, i když konec je pro ně hořký. Určitě by se v NFL neztratili a přejeme jim do nové sezóny hodně štěstí. My můžeme slavit a vezeme domu národní ligu pro sezónu 2023/2024!"

Komentář k zápasu měl trenér Goril Jakub Vandák: "Bolí to, bolí to hodně a hledat slova je teď hrozně těžké, ale bohužel, takový je sport. Nechci hledat žádné kdyby. Dali jsme do toho maximum a několikrát za celé play-off byli velmi blízko. Děkuji fantastickým fanouškům za podporu v celé sezoně, byli jste neskuteční a hodně klubů může pouze závidět. Gratuluji soupeři k vítězství."