GorilyKaplice
20:7(4:3,7:1,9:3)
ne 4. 2. 2024 17:00 @ Area D, Divize, 20. kolo

20 gólů Kaplici na oslavu 20 let klubu

Mužům se povedl hezký kousek. V rámci oslav klubu na výročním zápase přispěli 20 góly do sítě Spartaku Kaplice. Jak utkání probíhalo?

V retro dresech

Jako první větší připomínku oslav 20 let klubu jsme vybrali výroční utkání v retro dresech z minulých sezón. Tentokrát oranžové Gorily vyběhly na první třetinu v památeční výbavě. V brance začal Martin Lenárt a soupeř FBC Spartak Kaplice měl v prvních minutách co dělat. V páté a v šesté minutě padly dva první góly, nejprve udeřil Ondra Sihelský, po něm střelec Ondra Budek. Kaplice ale mají v řadách výborného plejera, což ukázal Jan Völfl vzápětí. Dvakrát měl nabito a srovnal skóre. Pak si hezkou akcí získal ovace Vojta Beneš a po něm přesně střílel Ondra Budek. Kaplice do první přestávky ještě snížily. Nepozornost potrestal Lukš.

Ve druhé části se opět prosadily nejprve Gorily, zvýšili jsme na 6:3. Pak namísto gólu v přesilovce přišla branka Völfla v oslabení. Až potom Gorily převzaly otěže utkání a úspěšně zapisovaly jednu branku za druhou. O tři branky se v téhle části postaral Ondra Hlinovský a do kabin se šlo podruhé už za stavu 11:4. Třetí část byla takovou malou exhibicí. Brankář Kaplic, který evidentně chytal se sebezapřením, už nemohl tak dobře reagovat a Gorily nasázely 9 branek, divoký výsledek podtrhovaly ještě i tři úspěšné střely Spartaku. Konečný stav 20:7 byl takovým připomenutím, co že jsme to na začátku utkání oslavovali.

Hodnocení trenéra

Utkání hodnotil domácí trenér Filip Tábořík. Jak viděl zápas z lavičky? "V dnešním výročním zápase jsme si všimli pár detailů ve hře a na těch ještě zapracujeme. Čeká nás hodně práce před play-off. Brankáři soupeře přejeme brzké uzdravení a soupeři šťastnou cestu domů a mockrát díky našim malým divákům za dobrou atmosféru."