Z Turnaje Gorila 2021 dvě první místa

Sdílet Sdílet

Poháry a medaile z domácího turnaje

Na Turnaji Gorila, který pořádá náš klub FBŠ Gorily Plzeň, máme výbornou úspěšnost. Po triumfu přípravky uspěli i mladší žáci a doma tak zůstaly 2 zlaté gorily. Máme ohromnou radost, že se v silné konkurenci klubů dařilo hrát o medaile.

Přípravka

Turnajem v Area D se prokousávali naši nejmenší florbalisté velmi dobře. Trenéři z mladých nadějí sestavili 2 týmy, a ten starší z ročníků 2013 byl v základní skupině velmi úspěšný. Kluci porazili Tatran Střešovice, Chomutov, Tachov a Sokolov a postupovali do play-off z prvního místa. Mladší, pro které to byl prakticky první turnaj v životě vybojovali jednu remízu, a to nestačilo a hráli o konečné deváté místo, což se jim nakonec díky vítězství nad Florbal Tachov podařilo! Bílý tým se ovšem přes Písek a Karlovy Vary dostal do finále, kde mu nestačil ani Florbal Chodov a zlatá gorila zůstala doma! Krásný úspěch!

Elévové

V turnaji, který se odehrával na Krašovské, jsme také měli želízko v ohni. V konkurenci velmi silných elévských výběrů Bohemky, Karlových Varů nebo pražských Tigers se dařilo naplno bodovat jen jednou a podařilo se i remizovat s Pískem. Tohle byla cenná lekce pro trenéry i pro hráče a konečné 5. místo v turnaji. Velké finále na hlavní hale Lokomotivy pak ovládli Tigers, Písek byl stříbrný, Bohemians si spravili chuť bronzovou medailí.

Mladší žáci

Tohle byla na Lokomotivě velká jízda! Mezi patnáctkou účastníků si mladší žáci vybudovali respekt už v základní skupině, kde měli za soupeře Sokolov, České Budějovice, Tatran Střešovice a Prague Tigers. Do play-off vstupovali jako nejlepší tým z druhých míst a přes plzeňskou Slavii a další tým z Plzně, kterým bylo FBC se povedlo dojít do bojů o medaile. Až na nájezdy se pak povedlo přejít přes Wizards do finále. Perfektním výkonem celého týmu jsme si ale došli až pro zlaté medaile, v zápase s dívčím týmem Sparty jsme si došli pro krásné vítězství v turnaji a Jiří Jogl si odnesl cenu pro nejlepšího hráče turnaje. Třetí místo vybojovali proti FbŠ Bohemians Wizards Praha.

Starší žáci

Ve velmi kvalitně obsazený turnaj starších žáků měl náš tým těžkou pozici. V základní skupině na ZČU neuspěl tým Goril ani proti Starému Harcovu, ani proti Tatranu Střešovice Black, ani proti Tigers Praha nebo v závěru s Florbal Chomutov. Do play-off ho dostala až diskvalifikace týmu Starého Harcova. V pavouku vyřazovacích zápasů na Gorily v neděli čekal tým Tatran Střešovice OC Šestka, který zápas v poklidu vyhrál 4:1. Krok s nimi jsme drželi jen v první půli. Turnajem se právě tenhle Střešovický Tatran probil až do finále, kde si na nájezdy poradil s pražskou Spartou 2:1 PN. Třetí tým ASK Lovosice přemohl v souboji o bronz Black Angels.

#turnajgorila