V Dačicích prohra po nájezdech

Sdílet Sdílet

Dačice nás porazily v nájezdech

Nejvzdálenější soupeř čekal naše Áčko v prvním kole Divize B. Jeli do Dolní Cerekve, kde svoje zápasy hrají hráči TJ Centropen Dačice. Stejně jako loni, hlavním hrdinou utkání byl gólman domácích Tomáš Ferdan.

  • TJ Centropen Dačice - FBŠ ATT Gorily Plzeň 5:4 PN

Zápas začal náporem Goril, které představili v line-upu první řadu ve složení: brankář: Martin Lenárt; hráči v poli: Marek Osvald, Tomáš Pour, Ondřej Budek, Matěj Surák, Bořek Ozom. Vrchol tlaku přišel v 6. minutě, ale trestné střílení Kryštofa Lehečky zůstalo neproměněné. Zmrazení našich ambicích tak přišlo v závěru třetiny. V 15 vteřinách si zapsali dva góly Dačice. 

Když na začátku druhé části byl stav už 0:3, tak začalo být ještě hůř. Až po polovině zápasu totiž Ferdan poprvé propustil míček. Prvním střelcem Goril byl Matěj Surák. Další trefu přinesla dvojitá přesilovka, při trestu 2+2 jsme uvařili obranu a prosadil se Tomáš Pour. 

Třetí třetinu opět začaly dobře Dačice a zvýšili na rozdíl dvou branek. Bleskově snížil Vojta Beneš, ale pak nastal velký zámek. Dačice se ubránily až do 59. minuty, to dokázal protlačit míček do sítě Kryštof Lehečka. Vyrovnání bylo zasloužené. Prodloužení rozhodnutí zápasu nepřineslo, rozhodovaly nájezdy. To byly opět šťastnější domácí.

Komentář trenéra:

Utkání okomentoval přímo na hřišti Jakub Vandák: "Kdybychom po první třetině vedli o 10 gólů, tak se nemohl nikdo divit, ale to bychom museli trefovat branku. Zvýšeným nasazením jsme dovedli zápas do nájezdů, kde potvrdil skvělý výkon brankář domácích. Příště musíme být nejen efektivnější a více chytřejší. Děkujeme soupeři."

První domácí zápas budou hrát Gorily v neděli od 18.00 v hale ZČU v Plzni proti Floorball Club Písek.