Rozhovor: Libor Bolda před novou sezónou

Sdílet Sdílet

Byla odstartována nová sezóna. Do prvních zápasů zasáhly dva naše elitní týmy v celostátních soutěžích. Muži a dorost. Další víkend už startují i další regionální soutěže mládeže. Jak předsezónní přípravu a novinky v klubu vidí předseda klubu Libor Bolda?

Libore, jak probíhalo léto u Goril?

Rozdělil bych to na dvě části. Pokud se podíváme na mládež, všechno probíhalo, jak jsme si v klubu nastavili. Odehráli jsme dobře všechny letní turnaje, soustředění v Jindřichově Hradci klaplo na výbornou. Tam nám dokonce pomáhali trenéři jako Míra Vybíral nebo Martin Forman a do klubu jsme si od nich vzali hodně úkolů, co dál zlepšovat.

Velké úskalí byli muži. Dlouho jsme hledali nástupce na trenérskou lavičku áčka. Nakonec jsem rád, jak se toho ujmuli Ondra Valíček a Kuba Vandák. Mají velkou příležitost dát tým dohromady a zabojovat opět o postup z divize. Ovšem zatím měli jen krátký čas na společnou přípravu. To může na začátku sezóny hrát určitou roli. Chybí nám Petr Torma, který už dává góly v superlize, ale brzy chceme představit novou posilu mužů, na kterou se moc těším! Věřím, že to bude základní pilíř týmu a také lákadlo pro diváky.

Před týdnem skončil Turnaj Gorila. Jak jsi byl s 8. ročníkem spokojen?

Měli jsme před turnajem spoustu bodů, co chceme v letošním roce splnit, co chceme zlepšit. Povedlo se výborně turnaj obsadit. Kromě top klubů i malé regionální s nadprůměrnou kvalitou u mládeže. Poprvé vůbec se podařilo přilákat do Plzně i moravské nebo slezské zástupce a přivítali jsme i zahraniční klub. Lipsko udělalo reklamu německému florbalu. Viděli jsme krásný florbal mladších i starších žáků, nadšenou přípravku, bojující elévy, emoce, radost. Tohle nabíjí! Stačí se znovu podívat na videa nebo fotografie. Finále na hlavní hale mělo neopakovatelnou atmosféru. To byl mistrovský kousek Ondry Selingera a Vráťi Polívky.

Turnaj měl i organizační problémy. Očekával jsem spíš problém s halami, ale my narazili na omezenou kapacitu ubytování v Plzni. Ubytovat téměř 1000 lidí je už celkem práce, ale pořád se to dalo zařídit. Náhradní varianty zafungovaly dobře. Horší byl pro nás problém s výpadkem jídelny. To chceme na příští ročníky vyřešit rozhodně lépe, abychom udrželi kvalitu a komfort pro kluby. Jsem rád, že to na sportovní stránku turnaje nemělo vliv. Upřímný dík trenérů, se kterými jsem se měl možnost setkat, byla nejlepší odměna. Musím i poděkovat všem dobrovolníkům, pracovali perfektně.

Sedíme spolu v Area D, kde jsou vidět první změny. Jak to s halou vypadá teď?

V Déčku chystáme navýšení komfortu haly, chceme tu odehrát maximum zápasů Goril. Hraje se tu také pravidelně Bohemia liga malého florbalu. Připravuje se proto nový ukazatel časomíry, montáž dalších světel a také jednoduchá tribuna pro diváky. V zázemí chceme mít i nově upravené šatny pro hráče i pro rozhodčí. Déčko nám vychází hodně vstříc.

V Area D se bude otevírat také moderní posilovna, sauna a další prostory. Chtěli bychom toho využít a mít tak pro naše hráče další benefit.

Podle účasti na trénincích, je vidět, že o florbal zájem je. Platí to?

Tak září je měsíc, kdy jsou silné nábory. Každý to u nás může zkusit, těšíme se na všechny nové tváře, které přijdou hrát florbal. My jsme nově ve starších kategoriích mládeže spojeni s Tlučnou. Je to určitá forma spolupráce, která doufám bude dobře fungovat. Hráči mají k sobě blízko a už jsme prošli takto několika výběrovými turnaji.

Jaká jsou očekávání od sezóny 2022/2023 z hlediska celého klubu?

Ambice Goril se nemění, naopak. Díky vylepšenému zázemí chceme být na hřišti ještě nebezpečnější, aktivnější, a hlavně více góloví. Platí to ve sportovní rovině určitě pro všechny kategorie, kde rozhodují výsledky. Základ zdravého klubu vytváří ti nejmladší a tam je důležité, aby chodily děti do klubu rády. A že se v gorilí rodině cítí dobře, to je na dětech vidět!

Velkým úkolem pro vedení je další finanční stabilizace klubu. Je potřeba ustát nabíhající energetickou krizi a připravovat dál klub tak, aby mohl hrát i vyšší soutěže. Chceme-li výš v mužích, musíme na to mít. To samé, pokud bychom přihlašovali celostátní ligu pro juniory. Pořád budeme hledat další finanční partnery podporující sport, nejde všechno přesouvat jen na rodiče.