Rozhovor: Filip Tábořík hodnotí sezónu elévů

Sdílet Sdílet

Mladé gorily mají na čem pracovat. Už přes léto!

V našem klubu asi nejvíc dostaly za uši covidovou pauzou právě ročníky elévů 2011-2012. Místo aby děti bavil sport, přišly do jednoho o tréninky a zápasy. Ty jednotlivá okénka, kdy se smělo hrát a trénovat, to bylo málo. Takový stav se promítá logicky do práce na tom, abychom všechno tohle dohnali. Nad uplynulým obdobím se ohlížíme s trenérem elévské kategorie Filipem Táboříkem:

Tábi, jak hodnotíš uplynulou sezónu gorilích elévů?

Tuto sezónu považuji za úspěšnou, protože se nám podařilo dohnat alespoň z části to, co děti během covidové situace zameškaly. To byl náš cíl. Stále je tam hodně práce, ale tento kolektiv má potenciál a je dobře tvárný. Musíme v tom pokračovat dál.

Foto

Zaznamenal náš tým v sezóně nějaký vývoj? Začínali jste u některých prakticky od začátku.

Je vidět velký herní rozdíl, když se ohlédnu na začátek sezóny. Má na to vliv i to, že jsme měli k dispozici dva týmy a opravdu každý měl možnost hrát každý turnaj, kde se nejlépe sbírají florbalové zkušenosti. Během sezóny se k nám přidaly nové tváře, které dobře zapadly do našeho kolektivu. Doufám, že ještě nábor dětí zafunguje a budeme mít v klubu další mladé hráče.

Jak jste se snažili na hřišti vystupovat?

V této sezóně jsme se snažili hrát aktivní florbal, kdy byly od dětí vyžadovány individuální dovednosti a odvaha na hřišti. Nebyl tu žádný tlak na výsledek, zajímal nás hlavně rozvoj dovedností dětí ve hře i individuálně na míčku a na florbalce.

A co vás čeká dál? Určitě turnaje, příprava a soustředění?

Nyní nás čeká letní příprava, kde budeme pracovat na všestrannosti. Ta je pro florbal velmi důležitá, snažíme se vychovávat hlavně sportovce! Všechno bude vrcholit na soustředění v Jindřichově Hradci, kde máme v létě perfektní podmínky. Máme před sebou open turnaje, kam se s dětmi chystáme a nepojedeme tam jen na výlet. Přeju také ročníku 2011, který míří výš do mladších žáků, aby si sport dál užival. Myslím si, že se tam nikdo z nich příští sezónu neztratí, oni to naše "jedenáctky" ukázaly už letos, spoustu z nich si už zápasy na velkém hřišti vyzkoušeli.

Díky za rozhovor!