První kolo divize jsme ztratili v nájezdech

Sdílet Sdílet

Se Strakonicemi prohráváme v nájezdech

V rámci doprovodného programu Turnaje Gorila 2021 se odehrálo v hale Lokomotiva i první utkání mužů - Divize C. Náš tým nastoupil proti FBC Strakonice.

FBŠ ATT Gorily Plzeň - FBC Strakonice 4:5 PN

V zápase dvou tradičních soupeřů v divizi a velkých konkurentů z posledních let se od počátku hrálo rychlé tempo, ale na gól jsme čekali až do 9. minuty, kdy se prosadil Matěj Surák. Ovšem obraz zápasu se nezměnil a soupeř brzy srovnal na 1:1. Pár minut trvalo a Ondra Budek zvyšoval na 2:1. První třetina ale moc hezkých akcí nenabídla.

Na začátku druhé části se rychle prosadil Václav Kaše a odskočili jsme o 2 branky. Ale znovu jsme neuhlídali Jana Staňka, který se prosadil podruhé v zápase. 

Ve třetí třetině se prosadil ranou Matěj Surák. Ale dvoubrankové vedení nám na plný bodový zisk nestačilo. Strakonice tonevzdaly a vybojovaly snížení stavu a dvě a půl minuty před koncem i vyrovnání. Prodloužení už změnu skóre nepřineslo.

V nájezdech byli úspěšní všichni střelci z trojice. Následoval jen rychlý vabank a strakonický Tomáš Mareš dokázal zápas rozhodnout - 4:5 PN.

Komentář trenéra

Komentář trenéra domácích Romana Suráka: "Myslím si, že jsme viděli na úvod kvalitní zápas s atraktivním soupeřem. Strakonice nám měly co vracet a chtěly přerušit šňůru šesti proher z posledních vzájemných zápasů. Ačkoliv jsme celý zápas vedli a tahali za delší konec, Strakonicím se podařilo vyrovnat 2 minuty před koncem při hře v 6 a nájezdy dopadly šťastněji pro soupeře. Byl vidět rychlý florbal plný důrazných soubojů, ale v rámci fair play, což nakonec potvrzuje žádné vyloučení v zápase. S výkonem týmu jsme spokojeni a těšíme se na další kolo. Z Kaplice chceme přivézt 3 body!"