Přípravka na PFC nezklamala

Sdílet Sdílet

V turnaji PFC mini byla vynikající konkurence

V kategorii B13, kam jsme na PFC přihlásili naši přípravku byli výborní soupeři. Čekalo nás tak minimálně 8 kvalitních zápasů, celkem 21 týmů bylo rozdělených do pěti základních skupin a nadstavba byla rozdělena do čtyř skupin. Na turnaj PFC jsme odjížděli s cílem prověřit u vybraných hráčů dovednosti, naši týmovou kvalitu. Bohužel, odehraná liga přípravek v Plzeňském kraji nebyla pro náš bílý tým v letošním roce měřítkem. Po turnaji jsme vyzpovídali trenéra mládeže Stanislava Nedvěda.

Přípravka pod náporem

Působení v pražském turnaji komentuje trenér přípravky Stanislav Nedvěd: "Povedlo se nám poskládat velice kvalitní sestavu, která potřebuje prožít těžké zápasy, aby se mohli hráči dál zdokonalovat. Nějaké drobné srovnání mimo ligu jsme měli, a proto já osobně nahlas vyslovil, že jedeme pro jednu z medailí. V základní skupině jsme správně odhadli, že důležité bude porazit Chomutov a jihomoravské Troopers. Florbal Chomutov se nám ve druhém zápase podařilo těsně porazit. Zápas se hrál ve velkém tempu. Byl to přesně ten mač, který jsme pro naše kluky chtěli a hned vzápětí nás čekal další těžký soupeř. Na kdyby se nehraje, ale na našem výkonu se podepsalo několik faktorů. Kluky jsme nedokázali dostat do správného nastavení. Třetí zápas s Troopers proto nebyl povedený. Na začátku jsme byli ještě myšlenkami na obědě a možná už taky na následném odpočinku. Vůbec se nám nepodařilo zachytit tempo a brzo jsme prohrávali o čtyři branky. Na to jsme za celý rok vůbec nebyli zvyklí. Přestože jsme se v další části stali rovnocenným soupeřem, zápas jsme prohráli."

Nabrané zkušenosti zúročíme

Další vlastní zkušenosti z turnaje připomíná Standa Nedvěd: "Po zápase s Troopers jsme si po zápase vyměnili vzájemnou pochvalu a shodli se, že takové zápasy je třeba hrát minimálně každý měsíc. Těší nás pozvánka na Moravu a my je na oplátku pozvali k nám do Plzně. Snad se poštěstí, takový zápas se neomrzí, a to i přes porážku. Klukům jsme po zápase vysvětlili, že to je to, proč chceme dělat všechna cvičení v tréninku v pohybu a rychlosti. Kluci si to dali do hlav a hned dalšího soupeře jsme přejeli."

Další zápasy přípravky v turnaji probíhaly ve skupině týmů z druhých míst základních skupin. Proti Florbal Jesenice a Sokol Brno EMKOCase Gullivers si přípravka dobré tempo zachovala. Proti Brnu to byl z naší strany nejlepší zápas sezóny. Po šesti zápasech si mohli v sobotu naši nejmenší hráči zaslouženě odpočinout, spánek byl potřeba. V neděli přípravku čekala Mladá Boleslav, která v této kategorii patří k top týmům. V dramatickém utkání se těsně před koncem podařilo dohnat nepříznivé skóre a uhrát s Bolkou remízu. V závěrečném zápase nadstavby jsme si pohlídali konečnou šestou příčku. Naše bilance? Osm zápasů, šest výher, jedna remíza a jedna prohra. Prezentace Goril Plzeň dopadla na jedničku! Možná výsledkem přípravka nedopadla z gorilí tlupy smečky nejlépe, nemá medaili, ale výsledkem určitě obstála na výbornou.

Co zlepšit?

Díky takové konfrontaci se soupeři se Stanislav Nedvěd se zamýšlí, co zařadit do přípravy nejmenších: "Abychom jednou navázali na výsledek bronzového dorostu, kterému gratuluji, nebo ho ještě překonali, potřeboval bych pro děti víc takových zápasů. Víc náročného programu. Letos jsme to my, příští rok to může být někdo další, avšak řešením není platit a objíždět všechny neligové turnaje. Jak jsem na turnaji zaslechl, není to problém jen u nás v regionu, ale objevuje se i v dalších. Za zážitky PFC 2022 děkuji hráčům, ale také rodičům a všem gorilím fans. Jste naši oporou a jste slyšet! Naši černou přípravku teď o víkendu čeká turnaj v Plzni, další turnaj se dvěma týmy budeme hrát v Milevsku. Tam to bude opět černá přípravka a za zkušenostmi vyrazí ve společném týmu i ročníky 2014 a 2015. Bílou přípravku čeká prestižní Tatran cup s ambicemi na medaili. Pak si dopřejeme letní přípravu, volno, příměstské kempy a soustředění."