Podařená neděle! Muži porazili Písek

Sdílet Sdílet

Parádní výkon mužů odnesl Písek

Tým, který patří do okruhu favoritů Divize B přijel do Plzně. FbC Písek patří mezi nepříjemné soupeře, a to ještě před sezónou posílil. Domácí tým také představil nové hráče. Kromě Matěje Živčáka, Bořka Ozoma, Jiřího Veselého a Adama Haška se ukázal poprvé od svého příchodu z Chodova brankář Vojta Šimůnek.

  • FBŠ ATT Gorily Plzeň - FbC Písek 15:6

Zápas, na který se všichni těšili, začal zostra, rychlý florbal předváděly oba týmy a oba gólmany okamžitě hřály ruce. V šesté minutě se první radovali domácí, Lehečkovu kličku nestačili písečtí ubránit a on nádherně uvolnil Ondru Hlinovského - 1:0. Za 30 vteřin přidal dotírací Ondra Budek gól a dobrý vstup do zápasu byl tu. Králíkova akce sice přinesla snížení, ale Budek a Lehečka opět přidali další odpověď. V polovině třetiny přišlo ještě jednou snížení stavu, ale pak přidal navrátilec Bořek Ozom dvě trefy a po standardce se trefil také Tomáš Pour. Střelecky nám vycházelo téměř vše.

Na začátku třetiny snížení stavu, Walter využil přesilovku, ale okamžitě domácí Gorily reagovaly. Brejk proměnil Matěj Surák. Stejný hráč zvýšil i na 9:3 a další góly ještě přišly na konci druhé části. Lehečka dal desátý gól, Prokopec snížil, ale pak si vzali slovo ještě Hlinovský a také Filip Tábořík.

Třetí část začal Písek s jiným gólmanem. Jakub Štěpán několik minut odolával, ale pak byl odvolán z branky a Písek hrál v šesti. Prázdnou branku trefil Ondra Budek. Pak v přesilovce písečtí snížili, ale vzápětí znovu trefil opuštěnou branku Ondra Budek a po něm i Vojta Hejduk. Písek už jen korigoval výsledek šestým gólem v početní převaze.

Komentář trenéra:

Utkání okomentoval Jakub Vandák: "Dnes jsme do utkání dobře vstoupili, byli aktivní hned od začátku, což nám přineslo několik branek, které nás uklidnily do zbytku utkání. Druhá třetina byla od obou týmů hodně bojovná, na vstřelené branky soupeře jsme velmi rychle reagovali a nepustili soupeře do soustavného tlaku. Podali jsme soustředěný výkon a body zůstavájí doma. Jsme spokojeni. Děkujeme soupeři za utkání a fanouškům za podporu."

Další utkání čeká Gorily za týden: v neděli 25.9. od 17.00 h v Rokycanech je přivítá domácí tým.