Mladší a starší žáci nabírali na PFC zkušenosti

Sdílet Sdílet

Návrat bez medaile, ale s pochvalou

Ano, možná to zní jako fráze, ale zkušenosti to pro oba týmy byly. Jak hráči v kategorii B10, tak B08 si svoje uhráli a možná chyběly právě ty zkušenosti, abychom v těsných zápasech uspěli a měli radost z medailí. Ale je to sport a na kdyby se nehraje.

Bitvy desítek na Hamru

Nově složený tým kategorie B10 - mladší žáci se zlepšoval zápas od zápasu. Sestava pod vedením Ondry Budka a Marka Schobera si sedala a určitě neukázala ještě úplně naplno svůj potenciál. Pořád to pro mladší hráče byl nový formát turnaje, velké hřiště a především ohlušující atmosféra! Ta dokáže rozhodit i starší hráče. V základní skupině narazili na Litvínov, pozdějšího finalistu. Zápasy se Spartou nebo Black Angels měly svého favorita také na té druhé straně. Povinné vítězství s outsiderem z Košic nás zachránilo v turnaji a znovu napjaté zápasy play-off B. Tady jasné vítězství nad Butchis, šťastná výhra nad Znojmem a těsná prohra se Spartou. To všechno jsou nutné krůčky k tomu, abychom na dalších turnajích mohli ukázat ještě lepší tvář.

Ondra Budek, trenér mladších žáků, to okomentoval: "Po nevydařeném začátku turnaje jsme se oklepali a začali hrát lépe. Plnili jsme taktické pokyny, což nám pomohlo k tomu, že jsme nakonec postoupili do finále B play-off. Ostudu jsme rozhodně neudělali. Věřím, že se tento mladý tým bude dále zlepšovat a že v budoucnu dokáže velké věci."

Starší žáci uspěli hrou, ovšem nepřinesla výsledky

O starších žácích můžeme napsat klidně to samé. Určitě jsme měli na turnaji silný tým a přestože určité vazby v lajnách zafungovaly a výkony šly postupně nahoru, tak se výsledkově nic nepodařilo. Je to škoda, protože předvedená hra byla dobrá a v zápasech s Trenčínem, s Tatranem, s Black Angels nebo s Bohemians rozhodovaly maličkosti. Vždy ovšem proti nám, ale nemá cenu si stěžovat na neproměněné šance, na neuznané góly nebo na promarněnou power-play. Hráči se musí zlepšit a ukázat se v dalších zápasech.

Vyjádření trenéra Karla Altmana: "Turnaj jsme brali jako výbornou prověrku a srovnání s týmy z jiných regionů a s jinou kvalitou. A nevyšli jsme z tohoto srovnání špatně. První zápas jsme naskočili proti budoucímu vítězi turnaje a zde se projevila trošku nesehranost, vše si teprve sedalo. Troufám si říct, že jsme nebyli horším týmem, soupeř nás trestal z brejků. V zápasech s Tatranem Střešovice, Black Angels, či v B pavouku s Bohemians, to bylo naprosto vyrovnané. Bohužel, zaváháními v závěrech zápasů jsme darovali soupeřům výhru. Pořád jsme se snažili hrát do konce na vítězství, ne nějaký beton. Zápasy s takovými soupeři nám pomáhají se zlepšit a celkově PFC hodnotím kladně. Nastupovali jsme již ve složení, ve kterém budeme hrát příští sezonu a parta si sedá. I proto se těšíme na další turnaje v Kalmarsundu a v Praze."