Dragon cup v Milevsku

Sdílet Sdílet

Poprvé do Milevska na Dragon cup

V minulých letech, kdy do hry vstupoval Covid-19, jsme účasti na Dragon cupu k přípravě nevyužili. Proto naše gorilí výprava do Milevska jela letos poprvé a rovnou do dvou kategorií. Obsadili jsme elévy i přípravku a zahráli si skvělý turnaj.

Elévové

Bezprostředně před turnajem se nám objevilo několik komplikací v sestavě a do poslední chvíle jsme zajišťovali kádr. Nakonec nám to ale na hřišti sedlo a ze skupiny jsme postoupili z druhého místa ze čtyř. V osmifinále jsme porazili Písek 5:4 a ve čtvrtfinále jsme padli opět těsným výsledkem 2:3 proti Slavii Plzeň. Oba tyto zápasy v play-off byly rozhodnuty v posledních sekundách utkání a jednalo se z našeho pohledu o nejlepší zápasy v sezóně.

Turnaj komentoval trenér Filip Tábořík: "Až na drobnosti plnili elévové pokyny trenérů a konečně hráli hru, kterou jsme chtěli hrát i v uplynulé ligové sezóně. Každý hrál své maximum a občasné výpadky jsme dokázali napravit. Za mě určitě velká pochvala klukům, kteří na turnaj jeli a dali do toho vše. V přípravě nás teď čekají jiné aktivity, ještě je v plánu nějaký turnaj, který zpříjemní letní přípravu. Pak už se můžeme těšit do Jindřichova Hradce na naše soustředění."

Přípravka

Přípravka odcestovala do Milevska s partou hráčů poskládanou z mladších ročníků a doplněna několika hráči z minipřípravky. Druhá část se účastnila pražského Tatran Cupu. Po úpravách sestavy dva dny před turnajem, doznaly změnu i cíle v Milevsku. Hlavní cíl byl hrát pěkný florbal, nasbírat zkušenosti a tmelit náš kolektiv. Starší měli především za úkol zvykat si na role vůdců týmu a hráčů na kterých to bude příští rok stát. Naopak ti mladší, aby si osahali prostředí starší kategorie, kam budou příští rok spadat. Všechny zápasy ve skupině jsme odehráli velice vyrovnaně, kde o přídělu bodů rozhodoval vždy rozdíl jednoho gólu. V nadstavbě o umístění jsme již nepoznali přemožitele a obsadili jsme krásné 13. místo. Kluci odehráli velice dobrý turnaj a předvedli obrovské odhodlání se poprat o pěkné výsledky i s těžkými soupeři, kteří na Dragon Florbal Cupu nechyběli.