Dorostenci zahájili sezónu vítězstvími

Sdílet Sdílet

Dorost hned sbíral body

Výborně zaháji sezónu dorostenci v nejvyšší celostátní lize. Z Prahy si vezou plný počet bodů za výhry nad Prague Tigers a Florbal Chomutov.

V prvním utkání proti Prague Tigers se jednalo ze strany našich kluků o jasný zápas. Vypovídá o tom i 48 střel, které dorostenci vyslali na brankáře domácích, ale pouze čtyři z nich skončily za zády výborně chytajícího brankáře. Druhý zápas proti Florbal Chomutov přinesl zajímavou podívanou. Skóre zápasu se několikrát přelévalo, aby pak kapitán Vašek Muller střelou z dálky vyrovnal na 4:4 a 5 minut před koncem vstřelil vítězný gól Vojta Hůda. Chomutov se dostával do závěrečného tlaku v šesti, k vyrovnání nepomohla soupeři ani přesilová hra 6 na 4 a těsná výhra o gól tak znamená že naši dorostenci vezou z Prahy plný počet šesti bodů a průběžné 1. místo v tabulce.

Foto

Komentář trenéra

Utkání hodnotil trenér Matěj Voborník: "Úvodní zápas s Tigers jsme výsledkově i herně zvládli, ovšem vyhrát jsme měli 15:0. V zakončení jsme byli katastrofální. Proměnit čtyři z padesáti je velmi málo. Těšit nás může snad jen čisté konto našeho brankáře a 3 body do tabulky. Věděli jsme, že nás čeká s Chomutovem těžké utkání, Chomutov byl fyzicky i takticky velmi silný. V tomto zápase jsme ukázali větší chuť vyhrát a díky obrovské vůli a nasazení jsme dokázali utkání otočit. 

  • Další utkání odehrají dorostenci 25.9.2021 v Chebu na hale Lokomotiva.