Dorostenci v Krupce bodovali v obou zápasech

Sdílet Sdílet

Dorostenci hráli na severu Čech

V sobotu vyrazili dorostenci do Krupky u Teplic k dalším zápasům nejvyšší celostátní ligy dorostenců.

Derby s FBC Plzeň smírně

V prvním zápase v "derby" proti FBC Plzeň začali výborně. Prvních 10 minut si vytvářel šance pouze jeden tým. Ve 13. minutě se střelou z výběhu prosadil Matyáš Dvořák, o minutu později pak střelou pod břevno Marek Grasu. Za další 2 minuty po krásné přihrávce kapitána Vaška Mullera skóroval Jakub Vojíř. Druhé dějství začal lépe soupeř, když po ztrátě na středu hřiště snižoval na 1:3 Janovský. 3 minuty před koncem střelou k tyči zvyšoval Tadeáš Tobiáš a na začátku poslední třetiny byl rozdíl opět o 3 branky. Defakto celý zápas dorostenci kontrolovali hru, hráli aktvině na balonku a vše nasvědčovalo tomu, že z tohoto zápasu si odvezou plný počet bodů. Po nešikovném faulu Vojíře následovalo vyloučení na 5 minut, které ještě soupeř nedokázal využít. Ovšem nastalo kritických posledních 6 minuty hry. Po další osobní chybě FBC Plzeň snižovalo na 2:4, na 3:4 se ze standartní situace prosadil Šik a vyrovnání v poslední minutě přinesl Sobek. Utkání tak skončilo 4:4.

"Pro nás je to prohraný zápas a ztráta dvou bodů, dvě a půl třetiny jsme hráli krásný florbal, vytvářeli jsme si šance, kontrolovali hru, ubránili jsme pětiminutové oslabení a v posledních minutách už hlavou nejsme v zápase a ztratíme. Na bod jsme se nadřeli, soupeři stačilo zahrát skvělých posledních 5 minut, aby nás o body obral,"  komentoval trenér Matěj Voborník.

Vítězství s Prague Tigers

Ve druhém zápase nás čekal tým Prague Tigers, který v tomto roce ještě nevyhrál ani jeden zápas. V první třetině měl soupeř minimum střel, naopak po brankách Fischera, Mullera a Vojíře se dorostenci dostali do vedení 3:0. Ve druhé třetině padly na úvod hned dvě rychlé branky, krásnou střelou se prosadil Grasu a před brankovištěm skvěle pracoval Bartsch. Na tabuli svítilo skóre 5:0 a schylovalo se k debaklu. Soupeř byl ovšem proti a jako znovuzrozený dokázal utkání zdramatizovat. Po brankách v průběhu druhé třetiny se šlo do kabin za stavu 5:3. Na začátku třetí třeniny gól nepadl, ovšem závěr utkání přinesl velké drama. Soupeř snížil na 4:5 a byl tak velmi blízko vyrovnání. Proti byl ovšem Hůda, který do prázdné branky potvrdil vítězství. V posledních vteřinách byl ještě úspěšný Hranáč a zápas tak skončil výhrou 7:4.

"Opět stejný scénář, ze zápasu jsme úplně vypadli a z vyhraného stavu 5:0 uděláme 5:4. Naštěstí jsme závěrečný tlak soupeře zvládli a utkání dotáhli do vítězného konce a odvážíme si tak ze zápasu 3 důležité body. Máme na čem pracovat, protože za 14 dní nás čeká neporažený tým Ústí, a to bude úplně jiné kafe," hodnotil utkání trenér Matěj Voborník.