Dorostenci na Chodov a Ústí nestačili

Sdílet Sdílet

Další kolo 1. ligy dorostu hostily Karlovy Vary

Další dva zápasy se odehrály v karlovarské Hale míčových sportů. Jak uspěl náš dorost proti Florbalu Chodov a Florbalu Ústí? Bilance dvou porážek sice nepotěšila, ale předvedený výkon hráčů úplně tak špatný nebyl. Na body to ale bylo málo.

Těsný zápas s Chodovem

První zápas proti Chodovu ovlivnilo vyloučení za chybu v zápise. Po našem gólu soupeř začínal dlouhou přesilovku a dostal se více do tempa. Z něj i vytěžil náskok 2:1, ale Ar Ngo Phuc ještě srovnal na 2:2. Třetinu však vyhrál Chodov díky dalšímu povedenému zásahu. Do poslední části jsme si přinesli energii a přišlo i srovnání, Chodov ale pak znovu odskočil na 5:3. Po snížení z hole Nika Bolana jsme si vzali time-out, ale skóre potom opět měnil 2x Chodov. Nám se už podařilo snížit, když se prosadil Tadeáš Tobiáš - 5:7.

"Kdyby mi před 3 roky někdo řekl, že budeme hrát s dorostem stabilně první koš, asi bych si klepal na čelo. Nějaká vize to byla, ale že se to povede tak rychle, jsem si já a asi ani kolegové nepředstavovali. Teď tam i díky spolupráci s Chebem jsme, hrajeme vyrovnané zápasy s top kluby ČR, i tak ale po víkendu nemůžeme být spokojeni. Chceme víc. Chceme tyto těžké zápasy konečně začít vyhrávat a víkend nám ukázal, že nám ještě kousek chybí. Začátek s Chodovem byla jasně naše chyba, myslím realizačního týmu, tam jsme chybovali v zápise, a i když jsme oslabení ubránili, od té doby byl Chodov celou třetinu lepší. Potom jsme se celkem do zápasu začali vracet, šance jsme si nějaké vytvořili ale spíše formou protiútoků a dobrou obranou. Hrajeme s míčkem hezky dokola, ale nedostáváme se do té finální fáze. Dokud se do nebezpečných situací ze hry na míčku nebudeme tlačit, nebudeme vyhrávat, proti týmům jako je Chodov a Ústí." hodnotí zápasy trenér Matěj Surák.

K bodům s Ústím bylo tentokrát o mnoho blíž

V utkání se dlouho nikdo nemohl prosadit přes soupeřovu obranu, a když už střely prošly, likvidovali je skvělí gólmani. První zásah si připsalo Ústí ve druhé části, pak pohrdli i nájezdem a my jsme je potrestali gólem Nika Bolana. Na začátku třetí třetiny jsme šli díky gólu Marka Grasu do vedení, ale Ústí rychle kontrovalo a třemi góly nám vzalo náskok. Ještě jsme snížili z hole Jakuba Vojíře, ale další vyloučením nám sebralo možnost srovnat. - 3:4.

Utkání opět hodnotí trenér Matěj Surák: "S Ústí jsme se trápili úplně ve stejných věcech. Míček jsme měli převážnou většinu my, ale opět jsme hráli jen okolo a málo se tlačili do branky, a to pak soupeř potrestal. Opět se ukázalo že ta kvalita při práci s míčkem, myslím nahrávka a technická hra ve středním pásmu rozhodují zápasy a tam jsme bohužel oproti těmto dvěma týmům pozadu. Kluky můžeme pochválit za zlepšení nasazení a taktických věcí ve hře. Tyto dva zápasy jsme však měli vyhrát."

Další kolo odehrajeme v 1. koši, tentokrát jedeme 5.12. do Rudné u Prahy. Soupeřem budou Panthers a znovu Florbal Chodov.