Bez brýlí už nehrajeme

Sdílet Sdílet

Mládež už jen v ochranných brýlích

Florbalisté, kromě gólmanů, nemají na těle žádné chrániče, ovšem zranění oka není v našem sportu nijak výjimečné. Inspirováni dalšími kluby v Česku jsme se rozhodli, že mládežnické kategorie Goril budou povinně nosit ochranné brýle až do kategorie starších žáků. Připojujeme se k výzvě Tatranu Střešovice #bezbrylinehraju a věříme, že i naše mládež bude příkladem i pro další oddíly. Vždyť i lehké zranění oka, může do budoucna způsobit nenávratné poškození. Tomu se dá snadno zabránit brýlemi. Ty budou povinnou výbavou nejen na zápasech, ale také v tréninku. 

Od prvního turnaje v září jdeme do toho

Pokud se podíváte už nyní mezi dětské kategorie, všimnete si, že brýle si už pořídilo mnoho holek i kluků a nosí je jak na trénink, tak na zápas. Dioptrické brýle mohou při sportu ty ochranné nahradit a určitě je hráči a hráčky mohou nosit dále, pokud se nerozhodnou si pořídit vyloženě sportovní dioptrické brýle. Nosit při hře a tréninku brýle bude u nás povinné od září. Během následujícího čtvrt roku tak mají všichni dostatek času si vhodné brýle pořídit. Poraďte se s trenéry, kde a jak ochranu očí speciálně na florbal pořídit. Využijte nabídku dextrsportu. Pokud s brýlemi děti odehrají část letních turnajů nebo celé soustředění, v září už ani nebudou chtít být bez nich.

Zdravé oko

Věříme, že tento krok k ochraně zdraví dětí bude pozitivně vnímán. Ve Skandinávii nastupuje mládeži pouze s brýlemi, sami jsme to měli možnost vidět na turnaji v Kalmaru. Ve Finsku je to dokonce povinností.